Zalew Kamieński

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński w Zachodniompomorskiem to zalew na Dziwnie w niedalekiej odległości Kamienia Pomorskiego, na południe od Dziwnowa. Zalew ten przez Dziwnę łączy się z Zalewem Szczecińskim i Morzem Bałtyckim. Na zalewie znajduje się wyspa Chrząszczewska - trzecia, biorąc pod uwagę wielkość, wyspa w naszym kraju. Zalew wchodzi w skład obszaru Natura 2000 - Zalew Szczeciński i Ujście Odry. Z Dziwnowa, z przystani pasażerskiej można wybrać się na wycieczkę po zalewie jednym ze statków spacerowych.

Raj dla wędkarzy!

Zalew to raj dla wędkarzy. Można złapać tu dużo gatunków ryb na przykład łososia, okonia, leszcza, lina bądź szczupaka. Zalew to też doskonałe miejsce do praktykowania różnego rodzaju sportów wodniackich. Można popływać po zalewie kajakiem, rowerem wodnym lub spróbować swych sił w żeglarstwie bądź windsurfingu.

Po co wielki kamień na zalewie?

Na zalewie znajduje się wielki kamień narzutowy (obwód aż do dwudziestu metrów) położonym w korycie rzeki Dziwna. Ten "Głaz Królewski" był oznacznikiem w nawigacji, przyczyniając się do zaistnienia nazwy Kamień Pomorski. Zatoka Wrzosowska to północna część Zal. Kamieńskiego, z zatoki tej Dziwna przez cieśninę uchodzi do Morza Bałtyckiego.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00