Trzęsacz

Trzęsacz

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Międzywodzia na wschód, dojedziemy do Trzęsacza, oddalonego od Międzywodzia o ok. 24 km. Trzęsacz - mała, nadmorska miejscowość położona 1 km na zachód od Rewala. Wspaniały morski klimat, lasy sosnowe, piękny brzeg klifowy oraz piaszczysta plaża sprawia, że Trzęsacz odwiedza coraz więcej turystów zarówno w czasie letnich wakacji jak również przed i po sezonie.

Jakie najciekawsze atrakcje warto zobaczyć w Trzęsaczu?

RUINY KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA

Największą atrakcją Trzęsacza z pewnością są zabytkowe ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Kościół ten został wybudowany na przełomie XIV/XV wieku, zlokalizowano go pośrodku wsi. Jednak morze miało niekorzystny wpływ na ląd. Przez kolejne lata zabierało coraz większą powierzchnię Trzęsacza, aż w końcu po kościele zostały tylko ruiny fragmentu południowej ściany. Przy ruinach ustawiono tablicę informującą, iż przez kościół przechodzi południk 15°00' długości geograficznej wschodniej wyznaczający czas środkowoeuropejski.

ZABYTKOWY ZESPÓŁ PAŁACOWY

W Trzęsaczu znajduję się również zespół pałacowy z XIX wieku ze stadniną koni i 200-letnim parkiem, wpisany do rejestru zabytków przyrody. Rośnie w nim m.in. 14 starych grabów o obwodach pni od 2 do 3,5 metra, stare lipy i buk pospolity o obwodzie pnia 4,5 metra. Ciekawostkę przyrodniczą parku stanowi jawor zrośnięty z jesionem.

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA KLIFIE (ul. Klifowa 3 B, tel. 604 141 783)

Jest to kolejna bardzo ciekawa atrakcja Trzęsacza. Tutaj w ciekawy sposób można dowiedzieć wiele rzeczy na temat tej miejscowości. Muzeum za pomocą multimedialnych narzędzi w interesujący sposób przedstawia historie kościoła w Trzęsaczu, a także kolejne etapy zabierania go przez morze oraz legendy z tym związane. 

Godziny otwarcia:

 • 14 kwietnia do 30 czerwca
  codziennie od 09.00 do 17.00,
 • 1 lipca do 31 sierpnia
  codziennie od 09.00 do 19.00, 
 • 1 września do 30 września
  codziennie od 09.00 do 17.00,
 • 1 października do 31 października
  wtorek - niedziela od 09.00 do 16.00.

PLATFORMA WIDOKOWA 

Jest to miejsce idealne na pamiątkową sesję zdjęciową z wakacji. Platforma ta jest metalową konstrukcją, która osiąga spore rozmiary. Warto wybrać się w to miejsce w czasie zachodu lub wschodu słońca, robi to duży wrażenie, z góry rozprzestrzenia się piękny widok. Wieczorami cała platforma jest podświetlana co dodaje dodatkowego uroku. 

PLAŻA

Plaża w Trzęsaczu jest sercem tego miejsca. Zlokalizowana jest ona pod wysokim klifem. Plaża nie jest szeroka jednak jest bardzo piaszczysta. W sezonie letnim na plaży wytyczone są strzeżone kąpieliska. Aby wejść na plaże należy pokonać strome schody. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021r
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00