Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Kołczewo – Międzywodzie

Z Kołczewa, położonego na skraju Wolińskiego Parku Narodowego ruszamy ulicą Wolności w kierunku Sierosławca. Wąska, pokryta asfaltem dróżka biegnie wśród pól. Po drodze mijamy Chynowo – niewielką wieś, w której kiedyś stacjonowała jednostka wojskowa. Przy okazji odwiedzania tego miejsca warto odbić w lewo by dojechać do punktu, z którego roztacza się niesamowity widok na Jezioro Koprowo. W Sierosławu wjeżdżamy na ścieżkę rowerową prowadzącą do Międzywodzia. Po drodze możemy podziwiać piękną panoramę Zalewu Kamieńskiego i rzeki Dziwnej. 

Międzywodzie – Dziwnów

Z Międzywodzia do Dziwnowa możemy dojechać na dwa sposoby: lasem lub drogą.

  • Na szlak prowadzący lasem dostaniemy się od ulicy Skrajnej. Dalej pojedziemy szerokim, leśnym duktem. Kiedy dojedziemy do Jeziora Martwa Dziwna musimy wjechać na ścieżkę prowadzącą między wydmą a jeziorem. Z lasu wyjeżdżamy na falochron zachodni z którego możemy podziwiać Międzywodzie, a przy dobrej widoczności również Międzyzdroje. Z falochronu wyjeżdżamy na ulicę Dziwną i po przeprawieniu się mostem zwodzonym jesteśmy w Dziwnowie.
  • Trasa prowadząca wzdłuż drogi wojewódzkiej jest prostsza ale mniej malownicza. By dostać się do Dziwnowa należy jechać prosto chodnikiem. Przy wjeździe do miasta mijamy strzelnicę wojskową. 

Trasy w okolicy

  • Dziwnów – Dziwnówek Tutaj do wyboru mamy również dwie trasy. Wybierając się do Dziwnówka możemy jechać brukowaną ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż drogi wojewódzkiej 102. Alternatywą jest ścieżka biegnąca wśród lasku. By się na nią dostać należy, po minięciu tablicy Dziwnów skręcić w lewo. Na leśnej trasie napotkamy kilka pagórków oraz zobaczymy ciekawą, nadmorską roślinność. Trasa leśna kończy się w Dziwnówku na ulicy Spacerowej. 
  • Dziwnówek – Łukęcin Z Dziwnówka do Łukęcina dostaniemy się trasą pieszo-rowerową. Ścieżka ta rozpoczyna się przy ulicy Wolności i prowadzi skrajem klifowego brzegu skąd rozpościera się malowniczy widok na Morze Bałtyckie. Po drodze można natrafić na pozostałości nieistniejącej już wsi Wapno. Na szlaku znajduje się kilka punktów postojowych, gdzie można zatrzymać się i zregenerować siły. Do celu podróży wjedziemy ulicą Słoneczną.
  • Łukęcin – Pobierowo Z Łukęcina wyjeżdżamy ulicą Piwną. Po wjechaniu do lasu odnajdujemy europejski szlak E9, którym dostaniemy się do samego Pobierowa. Po drodze możemy podziwiać piękne widoki z nadmorskich klifów. Przy wjeździe do Pobierowa, po lewej stronie zobaczymy opuszczone koszary. 
  • Dziwnówek – Kamień Pomorski Z Dziwnówka do Kamienia Pomorskiego prowadzi nowoczesna ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż drogi DW 107. Trasa przebiega przez wieś Wrzosowo.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00