Rewal

Rewal

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Międzywodzia na wschód, dojedziemy do Rewala, oddalonego od Międzywodzia o ok. 25 km. Rewal to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Leży w południowo zachodniej Polsce, na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Rewal zabudowany jest niewielkimi budowlami, mieszczą się tu również kwieciste place, liczne kawiarenki, restauracje regionalne, sklepy, bary, smażalnie ryb, dyskoteki. Oferuje swoim wczasowiczom wysoki standard wypoczynku. Zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią, specyficznym klimatem oraz miłą atmosferą.

Co ciekawego w Rewalu?

PLAŻA I PROMENADA

Rewal corocznie przyciąga wielu turystów, oferując im wiele atrakcji turystycznych: szeroką plażę, wspaniały mikroklimat, czystą wodę, place zieleni oraz wiele atrakcji i rozrywek. Na stromym brzegu klifowym wzdłuż plaży znajduje się cienista promenada, skąd roztacza się przepiękny widok na morze i plażę.

DLA AKTYWNYCH

Rewal posiada znakomite warunki do uprawiania sportu jak i rekreacji. Mieści się tu nowoczesna hala sportowa z boiskiem o powierzchni
ok. 1200 m2, siłownia, korty tenisowe, skate park oraz gabinet odnowy biologicznej.

STALOWE WIELORYBY

Jest to jedna z bardziej znanych atrakcji Rewala, zlokalizowana jest na placu Sikorskiego, przy platformie widokowej. Wieloryby wykonane są ze stalowej konstrukcji. Posiadają swoje imiona Ventus (czyli wiatr) oraz Fluctus(czyli woda). Warto wybrać się w to miejsce na krótki spacer, jest ono idealnie dostosowane do chwili relaksu, można zrobić sobie tutaj pamiątkowe zdjęcie. 

WYSTAWA MINIATUR KOLEJOWYCH (ul. Dworcowa 2, tel. 536 080 301)

Idealna atrakcja dla całej rodziny. Wystawa zlokalizowana jest w zabytkowym, odremontowanym budynku, który kiedyś pełnił funkcje dworca. Stanowi to dodatkowy atut tego miejsca. Specjalnie dla odwiedzających powstały tu miniaturowe scenerie, które przedstawione są w 5 różnych skalach. 

Godziny otwarcia:

  • od 1 maja do 30 września od 9.30 do 18.30.

PARK WIELORYBA (ul. Kamieńska 1C, tel. 500 791 752)

Park Wieloryba to miejsce, w którym zapoznasz się z podwodnym życiem. Jest to idealne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Tutaj zabawa połączona jest z nauką. Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie, tak na prawdę, podział się Nemo? Tutaj możesz się tego dowiedzieć, możesz również spotkać się twarzą w twarz z groźnym rekinem lub ogromnym wielorybem.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - Sierpień od 10.00 do 18.00

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00