Park Miniatur w Dziwnowie

Park Miniatur w Dziwnowie

Park Miniatur i Kolejek zlokalizowany jest w Dziwnowie, przy ulicy Marynarki Wojennej. Na jego terenie znajdują się miniatury polskich latarni morskich wykonane w skali 1:10. Jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Jeżeli ktoś nie lubi wędrówek, a zawsze chciał zobaczyć wszystkie latarnie morskie zlokalizowane w jednym miejscu to musi odwiedzić Park Miniatur w Dziwnowie. 

Co ciekawego w Parku?

  • Zwiedzający mogą zobaczyć miniaturowe kolejki wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Lokomotywy przemieszczają się po szynach, wydają charakterystyczne dźwięki i puszczają dym z komina. Trasa ich przejazdu, na której znajdują się mosty, zwrotnice a nawet miniaturowe dworce, ma ponad kilometr długości.
  • Ciekawą atrakcją jest również jedyna w Polsce Kolej Parkowa. Jej produkcja trwała niespełna 2 lata. Po ułożonych torach (około 300 metrów) można przejechać się repliką prawdziwego parowozu. Z jego komina wydobywa się dym a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej.
  • Na terenie Parku znajduję się również kawiarnia, która zachęca do odpoczynku po zwiedzaniu oraz do skosztowania pysznych deserów. Dla najmłodszycho Gości przygotowany jest plac zabaw.

Godziny otwarcia:

  • Zapraszamy codziennie od 10:00 do 16:00.

Cennik:

  • Normalny - 24 zł 
  • Ulgowy - 20 zł 
  • Rodzinny - 80 zł

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00