Międzyzdroje

Międzyzdroje

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Międzywodzia na zachód, dojedziemy do Międzyzdrojów, oddalonych od Międzywodzia o ok. 20 km. Międzyzdroje to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniały mikroklimat zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych. Molo, nadmorska promenada, plaża, park, lasy Wolińskiego Parku Narodowego oraz piękne krajobrazy stwarzają tu wyjątkowy, letniskowy klimat. W Międzyzdrojach przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

MOLO

Obecne molo w Międzyzdrojach ma 395 metrów długości i zakończone jest przystanią dla turystycznych statków. Roztacza się z niego wspaniały widok na morze, plażę oraz na woliński klif. Wejście na molo jest bezpłatne.

KWACZA GÓRA 

Kwacza Góra zlokalizowana jest na wschodzie Międzyzdrojów. Jest to idealny punkt widokowy, z którego rozpościera się piękna panorama na miejscowość oraz na morze. Ciekawostką jest fakt, że aby dostać się na punkt trzeba przejść przez charakterystyczną bramę do Wolińskiego Parku Narodowego, która swoim kształtem przypomina dziób kutra rybackiego. 

BAŁTYCKI PARK MINIATUR (ul. Nowomyśliwska 98, tel. 609 038 580)

Jest to idealne miejsce dla całej rodziny. Tutaj odwiedzjący przeżyją niesamowitą podróż dookoła Bałtyku, przemierzając wszystkie granice nadbałtyckich państw. Wycieczka ta z pewnością nikogo nie znudzi, ponieważ szczcególną atrakcją tego miejsca są modele najciekawszych zabytków oraz latarni morskich, przedstawionych w skali 1:25. Wybrane eksponaty pochodzą miedzy innymi z: Polski, Danii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii.

MUZEUM WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO (ul. Niepodległości 3 a)

W tym miejscu przyjrzeć się można bogatej ekspozycji, która obrazuje faunę i florę Wolińskiego Parku Narodowego. W zbiorach zauważyć można między innymi ptaki i ssaki żyjące w lasach parku, ptactwo wodne, owady oraz kolekcję motyli. 

Godziny otwarcia:

 • od 1 maja do 30 września
  codziennie z wyjątkiem poniedziałków
  od 09.00 do 17.00
 • od 1 października do 30 kwietnia
  codziennie z wyjątkiem niedzieli i poniedziałków
  od 09.00 do 15.00

PARK LINOWY BLUSZCZ (ul. Kolejowa 33, tel. 790 747 200)

Atrakcja ta to wspaniała zabawa dla dzieci i dla dorosłych. W ofercie parku znajduję się 6 tras o różnym stopniu trudności. Wykwalifikowana kadra dba o bezpieczeństwo każdego uczestnika tej ekstremalnej zabawy.

Godziny otwarcia:

 • w sezonie codziennie od 10.00 do 19.00.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00