Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Dzięki źródłom solankowym i pokładom borowiny w mieście rozwinęło się lecznictwo uzdrowiskowe. Jedną z głównych atrakcji jest z pewnością ratusz uchodzący za perłę gotyku.

Ciekawe atrakcje Kamienia Pomorskiego:

KONKATEDRA ŚW. JANA CHRZCICIELA (ul. Klasztorna, tel. 91 382 05 54)

Ciekawą atrakcją tego miejsca jest romańsko – gotycka Katedra św. Jana Chrzciciela w której znajduje się skarbiec, w którym są starodruki, sprzęt liturgiczny oraz stare rzeźby. Największe wrażenie robią na Turystach barokowe, oryginalne organy, na których co roku odbywają się koncerty. 

GŁAZ KRÓLEWSKI

Chcąc poznać skąd wzięła się nazwa miasta Kamień Pomorski powinniśmy odwiedzić Wyspę Chrząszczewską, przy której znajduje się Królewski Głaz (granitowy kamień), od którego pochodzi nazwa miasta. Z tego miejsca roztacza się przepiękny widok. Warto wybrać się w to miejsce na spokojny spacer lub wycieczkę rowerową. 

MUZEUM KAMIENI (ul. Słowackiego 1, tel. 607 970 880)

Interesującym miejscem do zwiedzania jest Muzeum Kamieni, które mieści się w baszcie przylegającej do XIV-wiecznej bramy Wolińskiej. Jest to idealna alternatywa dla brzydkiej pogody. W ekspozycji Muzeum znajduję się na prawde bogata kolekcja kamieni. Dodatkowo: parking znajduję się w pobliżu muzeum, obiekt posiada dwa tarasy widokowe, znajduję się tutaj bogato wyposażony sklepik z pamiątkami. 

Godziny otwarcia:

  • Wtorek - sobota 10.00 - 17.00
  • Niedziela 10.00 - 16.00.

LABIRYNT (DW107, tel. 604 410 098)

Jest to idealna atrakcja dla osób, które mają bardzo dobrą orientacje w terenie. Zabawa przeznaczona jest dla grupy osób, która potrafi ze sobą bardzo dobrze współpracować. Trasa zbudowana jest z drzewek iglastych. Z pewnością nikt nie wyjdzie stąd znudzony. 

Godziny otwarcia:

  • pon. - pt.: od 08.00 do 17.00
  • sobota: 09.00 do 15.00
  • niedziela: 10.00 do 13.00

DWOREK VON KLEISTA (plac Katedralny)

Bardzo ciekawą atrakcją Kamienia Pomorskiego jest Dwór von Kleista. Powstał on w XIV wieku i pełnił funkcję Kurii Dziekana. Z XVIII wieku zachował się jego dzisiejszy wygląd. Przez wszystkie lata Dwór pełnił różne funkcje, między innymi był szpitalem, mieszkaniem burmistrzów oraz siedzibą urzędów.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00