Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów jest oddalony od Międzywodzia o ok. 4,5 km w linii prostej na wschód. Biorąc pod uwagę odległości drogowe, to samochodem jest do przejechania ok. 5,5 km, drogą wzdłuż wybrzeża. Dziwnów to nieduży kurort nadmorski, znajdujący się tuż nad Bałtykiem u ujścia rzeki Dziwny. Dziwnów i leżący obok niego Dziwnówek to letniska, których atutem jest sąsiedztwo aż dwóch atrakcyjnych akwenów wodnych: od północy-Bałtyku, od południa-Zatoki Wrzosowskiej. Zarówno plaże nadbałtyckie jak i wybrzeże zatoki jest zadbane oraz dobrze zagospodarowane turystycznie, tak więc można w pełni korzystać z ich dobrodziejstw. Na jeziorze uprawiane są różnego rodzaju sporty wodne, wędkarstwo itd, natomiast wybrzeże morskie ma piękną, zadbaną i szeroką plażę, służącą co roku tysiącom turystów. W Dziwnowie i Dziwnówku są wyznaczone kąpieliska letnie.

Jakie ciekawe atrakcje można tu zobaczyć?

PORT I MOST ZWODZONY

Atrakcje Dziwnowa to przede wszystkim port. Przy jego nabrzeżu cumują statki rybackie i wycieczkowe (stąd można wypłynąć pięknymi, stylizowanymi statkami wycieczkowymi w morze), jachty i inne jednostki pływające. Port wybudowano przy rzece Dziwnej. Aby wpłynąć do portu lub wypłynąć w morze, każdy statek musi poczekać, aż zostanie podniesiony most zwodzony na rzece. Każde takie podniesienie, przepływanie statków, a następnie opuszczenie mostu jest wyjątkową atrakcją dla turystów.

RZEKA DZIWNA

Ciekawostkę stanowi też płynąca dołem rzeka Dziwna, która nazwę zawdzięcza swojemu nietypowemu zachowaniu. Rzeka ta łączy morze z Zalewem Kamieńskim. Jednak jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzieje się tak wtedy, gdy południowe wiatry podnoszą poziom wód morskich. Ich naporowi ustępują leniwe i stosunkowo płytkie wody Zalewu i Dziwny. Dzięki temu zjawisku wędkarzom zdarza się złowić typowo morskie ryby, takie jak flądra, czy dorsz.

REJSY STATKIEM

W Dziwnowie znajduję się przystań pasażerska, która umożliwia przyjezdnym Turystom odbycie cudownych podróży statkiem. W tym miejscu do dyspozycji mają trzy statki: Korsarz, Róża Weneda i Victoria. Jest to idealna atrakcja na spędzenie wolnego dnia w gronie najbliższych. 

ALEJA GWIAZD SPORTU (ul. Władysława Reymonta 10)

Warto wybrać się na spacer ulicą Reymonta w Dziwnowie. Tutaj zaobserwować można repliki medali różnych sportowców, którzy zdobyli je w różnych dziedzinach sportu. Pierwsze medale zostały odsłonięte w 2002 roku i od tego czasu, każdego roku, w dzień Festiwalu Gwiazd Sportu, odsłaniane są kolejne repliki. W tym miejscu Turyści mogą przyjrzeć się międzyinnymi medalom: Ireny Szewińskiej, Jerzego Kuleja, Grzegorza Lato, Mariusza Pudzianowskiego i wielu innych sportowych sław.  

PARK LINOWY TARZANIA (ul. Sienkiewicza, tel. 790 747 200)

Park ten to idealna atrakcja dla całej rodziny zarówno dla najmłodszych jej członków, jak również dla starszych. W tym miejscu znajdziesz trzy trasy o różnym stopniu trudności. Tutaj na pewno nie będziesz narzekał na nudę. Przygotuj się na dużą dawkę adrenaliny. Bark czynny jest sezonowo. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00