dodaj do ulubionych   |   strona główna  
 

   |   NOCLEGI   |   INFORMATOR   |   FOTOGALERIA   |   KONTAKT     |   REKLAMA  |

   

 

mrzezyno, mrzeżynoChciałbyś dowiedzieć się czegoś
o pięknej miejscowości Międzywodzie i jej okolicach? Ciekawe miejsca, plan miejscowości, zabytki,  trasy turystyczne... Wszystkie te i wiele innych, przydatnych turyście informacji takich jak: ważne adresy
i telefony, lokalizacje bankomatów, kościołów, restauracji, znajdziesz
w naszym serwisie. Wystarczy kliknąć w menu po lewej stronie...


Zespół MIEDZYWODZIE.COM
 

 

Rolety czy firanki?

W dzisiejszych czasach firany z powodzeniem spełniają funkcje ozdobne w niemal każdej aranżacji wnętrz. Dodatkowo firanka ma za zadanie chronić prywatność, czyli zasłaniając okno, osłania zarówno domowników, jak i wnętrze mieszkania przed spojrzeniami ludzi z zewnątrz. Niestety o ile za dnia niemal wszystkie firany sprawdzają się w tej roli, o tyle po zmierzchu, przy włączonym świetle na niewiele się zdają. Osoby, które wybierają firanki i jednocześnie chcą chronić swoją prywatność, powinny zdecydować się także na zasłony okienne.

Zastosowanie rolet
Dziś na rynku dostępne są różnego rodzaju rolety, dzięki czemu każdy może dopasować je zgodnie ze swoimi potrzebami. Dodatkowym atutem nowoczesnych rolet jest to, że można dopasować kolor i rodzaj rolet zgodnie ze stylem obowiązującym w danej aranżacji wnętrz nie tracąc przy tym ani kawałka przestrzeni. Warto jednak wspomnieć, że wybierając rolety do danego pomieszczenia, trzeba wziąć pod uwagę ilość światła napływającą do pomieszczenia przy zamontowanych roletach. Niestety przez wiele osób aspekt ten nie jest brany pod uwagę, a nieodpowiednio dobrane rolety do wybranych pomieszczeń mają negatywny wpływ na ilość napływającego światła słonecznego.

Co warto wybrać – rolety, czy firany?
Zarówno wybór rolet jak i firan jest kwestią indywidualną. Jednak często okazuje się, że często osoby cechujące się praktycznym podejściem do życia, z chęcią decydują się na firany i rolety jednocześnie. W takim przypadku firany pełnią funkcję ozdobną, a w pogodny dzień chronią prywatność domowników. Rolety zaś stają się idealną barierą dla światła słonecznego w upalny dzień, i doskonale sprawdzają się po zmroku, kiedy to cenimy sobie prywatność, spokój i niezakłócony ulicznymi latarniami sen. Zarówno piękne karnisze jak i solidne rolety można znaleźć na stronie rolety.eu.

Jak wybierać firanki, a jak rolety?
Choć firanki wydają się mało problematyczne, to jednak nieodpowiedni wybór firan może przysporzyć nieco kłopotów. Decydując się na firany do mieszkania, warto wybrać te, które nie wymagają prasowania.
Wybierając rolety wewnętrzne, warto pamiętać, że rolety z supermarketu często okazują się nietrwałe i szybko ulegają uszkodzeniu. Warto wybierać wyłącznie solidne rolety, które oferuje sprawdzony sklep z roletami.
 


    Strona Główna